Instruktoři

Celý kurz šikovných rukou by se neobešel bez šikovných rukou instruktorů, kteří se na kurzu podílejí.

Stanislav Míka – Standa

vedoucí kurzu
Se mnou budete v kontaktu především před kurzem, kdy s vámi budu řešit přihlášky a dotazy. Takže i nyní, pokud máte nějaký dotaz, tak se na mne neváhejte obrátit. V současnosti jsem vedoucím 34. střediska Ostříž Praha a vedu také 145. oddíl skautů Naděje. V profesní životě pracuji jako stavební technik.
E-mail: standa145@seznam.cz

Jiří Lukšíček – Rys

vázané stavby, práce se sekerou
Rys je legenda a popis toho, co všechno pro skauting udělal, by se sem nevešel. Šikovné ruce vymyslel a zorganizoval. Bez něj by tenhle kurz prostě nebyl.

Eduard Bejček – Záhoř

zástupce vedoucího kurzu, knihařství, vázané stavby
Na kurzu šikovných rukou učím knihařství, konkrétně vazbu a zavěšení do desek. Kromě vázaných knih sekunduju také u vázaných staveb. V soukromém životě nedělám ani jedno — knihy si kupuju a stavby využívám hlavně zděné. Pracuju na univerzitě v oboru počítačová lingvistika. Přes pětadvacet let skautuju na Praze 7, poslední dobou střídměji, ve středisku Bílý Albatros.

Martin Hejhal – Hejkal

lukostřelba
Kromě Šikovných rukou mě najdete na čekatelském kurzu CAMELOT jako lektora pedagogiky a psychologie. Deset let jsem vedl vlčata a skauty ve 45. středisku SILMARIL v Praze, od roku 2014 skautuji ve 42. středisku IBIS Odolena Voda. Původním povoláním jsem učitel angličtiny, teď řediteluji v jedné velké pražské soukromé jazykové škole. Pevně doufám, že na kurzu propadnete lukostřelbě a ve svých oddílech pak budete střílet jako o život!

Vojtěch Ježek – Trubka

vázané stavby
Na Šikovných rukou jsem Rysákova pravá ruka. Kromě uzlování a vázaných staveb se věnuji lezení takže lana a uzly jsou opravdu moje.

Petr Štor – Vilík

práce se dřevem
Práci se dřevem se věnuji od dob, co jsem ještě neměl tak moudré čelo. Společně se pokusíme vniknout do dřeva řezbářskými dláty a nožem. V současné době se jako instruktor věnuji tábornickým dovednostem na několika VLK a ČLK.

Ondřej Růžička – Hoblík

zdravotník kurzu, rozdělávání ohně, práce se dřevem
Mým domovským oddílem je 76. oddíl Krhúti na Praze 11. Od roku 2016 vedu 78.smečku vlčat Pavouky. Na kurzu se věnuji rozdělávání ohně a práci se dřevem. Dřevo mě zároveň i živí, profesí jsem umělecký truhlář.

* na Hoblíka se v rámci kurzu obracejte v případě úrazů a dalších zdravotních omezení jakožto na zdravotníka akce.

Kateřina Hrdličková – Matýs

hospodář kurzu, rukodělné činnosti
Mým domovským oddílem je 34. roj světlušek Pomněnky ve 34. středisku Ostříž Praha. U oddílu se stále motám, teď už spíš jen na výpravách a hlavně na táboře. Ve středisku jsem již několik let hospodářem a stejně tak i na okrese Praha 4. Přednáším hospodaření na VK Ventus. Profesně jsem účetní. Na kurzu Šikovných rukou se ale netradičně setkáme u rukodělné činnosti a to konkrétně u pletení košíků.

Lukáš Hodáň – Bad

šéfkuchař kurzu
V civilním životě jsem jeden z „otců“ firmy kytku.cz, ve skautském životě mě nejčastěji můžete potkat v kuchyni na různých skautských kurzech např. Seleška,VK VENTUS.
Mým domovem je oddíl DERWEN v 5.středisku Modřany, kde působím jako zástupce vůdce střediska. Na ORJ zastávám funkci organizačního zpravodaje.
Na ŠR je mé „království“ v kuchyni a budu se starat o vaše plná bříška.
Rád mám toulání v přírodě, hrady a zámky, květiny a dobré jídlo 🙂 .